Pasirink nešiojamą multimetrą, hobiui ar darbui

Taigi norint išmatuoti įtampą srovę ir varžą žinome kad reikės atitinkamų matavimo įrankių ir prietaisų. Todėl reikia mokėti pasirinkti tinkamą įrankį savo darbui.

Kaip sako pavadinimas, patarsiu kaip pasirinkti gerą multimetrą elektronikos srityje dirbančiam ar elektronika užsiiminėjančiam asmeniui.

Multimetrų būna pigių nuo kelių eurų iki tūkstančiais eurų kainuojančių. Bet kadangi, eilinis žmogus pradedantis savo veiklą nori nusipirkti gerus ir pigius įrankius, tai domėtis brangiais įrankiais kolkas nėra reikalo. Vėliau galbūt ir apie tai bandysiu parašyt.

Pagrindinės multimetrų firmos yra:

  1. Fluke
  2. Brymen
  3. Sanwa
  4. Uni-T
  5. Mastertech

Taigi daug laiko netempiant gal pradėkim nuo gerų multimetrų ir tada link paprastesnių.

  1. Fluke multimetrai yra brangoki, ir tuo pačiu specialiai paruošti pagal aukštus kokybės reikalavimus. Matavimai yra tikslūs, ir plačios prietaisų galimybės ir medžiagų bei komponentų kokybė yra pagrindės priežastys kodėl Fluke yra brangesni. Norint pagaminti tikslų, saugų, ir tvirtą įrankį reikia naudoti aukštos kokybės medžiagas.
  2. Brymen multimetrai pagaminti Taivane, savo tikslumu prilygstantys Fluke multimetrams, ir pagaminti tvirtai ir kokybiškai, tačiau ekonomiškesnėmis medžiagomis, todėl šie įrankiai mėgstami įvairių specialistų, nes už mažesnę pinigų sumą, jie gali nusirpirkti panašios kokybės prietaisą kaip Fluke. Dėl santykinai mažos kainos, tikslių matavimų, ir geros kokybės medžiagų, tai geriausias pasirinkimas elektronikos profesionalams ir pradedantiesiems, ir ekonomiškas pasirinkas naują veiklą pradedančioms įmonėms ar siekiančioms sutaupyti savo finansinius išteklius.
  3. Sanwa multimetrai yra pagaminti Japonijoje, nors jie ir dažnai naudoja Taivane pagamintus komponentus, visgi tai tikras Japoniškas įrankis. Japonų įrankiams būdinga atsakingas požiuris į prietaiso išvaizdą, jo tikslumą, kaip veiks kiekvienas įrankio komponentas, ir žinoma kaip jis tarnaus. Sanwa pagamintas kruopščiai, apgalvojant visas detales, įvairias situacijas. Tiems kas nori Brymen kokybei, ir Fluke tikslumui nenusileidžiančio multimetro reikia rinktis Sanwa multimetrus. Apskritai Sanwa multimetrai skirti speicialistams, kuriems rupi įrankio pagaminimo kokybė ir išvaizdą, kad tai būtų su atsakomybe pagamintas įrankis skirtas keletui metų į priekį darbo. Kainos prasme Sanwa panašūs į Brymen, truputi brangesni, nes pagaminti precižiskai.

Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *